Kiremit Tozu

Kiremit Tozu

Kiremit Tozu

Kiremit tozu bir çok alanda kullanılmaktadır. Kiremit tozu bozuk kiremitlerden, kullanıma uygun olmayan kiremitlerden oluşmaktadır. Kiremit tozu yalnızca kiremitten üretilmektedir ve katkı madde kullanılmamaktadır. Bunların yanı sıra kiremit tozu içerisinde, kömür tozu, toprak, taş vb. yabancı madde bulunmamaktadır.  Tuğla tozu ve kırıklarının da bulunmaması son derece sağlıklı olduğunu göstermektedir.

Kiremit tozu kullanım alanlarının en başında spor alanları vardır. Genellikle spor alanlarında kullanılan kiremit tozu, İnsan vücudundan elektriklenme sonucu oluşan yorgunluğu alır. Spor sırasında oluşabilecek yaralanmaları önlemektedir. Bu yüzden yürüyüş için tasarlanmış yollarda, tenis kortlarında ve bunlara benzer spor alanlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bunların yanı sıra kiremit tozu çiçek diplerinde de kullanılabilir. Kiremit’in hammaddesi toprak olduğu için kiremit suyu yavaş yavaş sindirir ve çiçeklerin sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlar. Bir başka kullanıldığı alan ise Mahya Kiremitlerin renklendirilmesidir. Birleşim noktalarında kullanılacak çimentonun gri rengi güzel görünmez. Bunun için çimento ile kiremit tozu karıştırılır ve kiremit rengini alır. Bu uygulamada kötü görüntü ortadan kalkacaktır.

Kiremit tozu doğal bir üründür ve her geçen gün kullanım alanı genişlemektedir. Bu doğal ürün aynı zamanda kaygan ve esnektir. Çok tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise maliyetinin diğer ürünlere göre daha ucuz olmasıdır.

Spor Alanlarında Kiremit Tozu nasıl uygulanır?

Kiremit tozunun uygulanacağı yerin sert olması gerekmektedir.

Yağmur sularından etkilenmemesi için, 10 ila 15 cm elek üstü çakıl sermelisiniz. Bu işlemden sonra sıkıştırılmalıdır. Daha sonra 5 cm kalınlığında çakıl dökülerek zemin sertliği hazır hale getirilir.

Alt yapı hazırlandıktan sonra 6-10 cm kalınlığında kiremit tozu serilir.

Silindir ile sıkıştırma işlemi yapılır ve yağmurlama dediğimiz yöntem ile kiremit tozu serme işlemi tekrar edilir.

Bütün bunlar ışığında diyebiliriz ki kiremit tozu, sağlıklı ve hesaplı bir üründür.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s