Kiremit Çeşitleri

KİREMİT ÇEŞİTLERİ

Kiremitler yaşam alanlarımızda oldukça önemli bir yere sahiptir. Evimizin güneş ışınlarından korunmasını yağmur, kar gibi doğa olaylarına karşı korunaklı olmasını sağlar kiremitler.

Her maddenin çeşitleri mevcuttur. Bir taşı örnek gösterebiliriz. Kiremitler üretildiği ülke, sağlamlığı, kullanım alanları gibi faktörlerle birbirinden ayrılırlar. Aynı zamanda bu kiremitlerin fiyatları da farklıdır. Şimdi kiremit çeşitlerine yakından bakalım.

1- Decra Renkli Çelik Kiremit
Bu kiremit türü antik çağlardan günümüze çok tercih edilen türlerden birisi olmuştur. Her kiremidin olduğu gibi bu kiremitlerin de ham maddesi kildir. Kil toprağın işe yaramayan kısımlarıdır. Kiremitler tamamen doğal malzemeden üretildiği için insana zarar vermez.

2- Braas Kiremidi
Bu kiremit çeşidi 4 sistemden oluşmaktadır. Oldukça kaliteli olan bu kiremitlerin fiyatı uygundur ve sağlamlıklarıyla tercih sebebi olmaktadırlar.

3- Marsilya Kiremidi
Marsilya kiremidi ülkemizde en çok kullanılan kiremit türüdür. Bu kiremitlerin fiyatı uygundur ve her türlü doğa şartlarına karşı zemini koruyabilir.

4- Akdeniz Kiremidi
Akdeniz kiremidi Marsilya kiremidi ile aynı özellikleri gösterir. Ancak yalıtım için özel tasarlanmış boruları sayesinde sağanak yağışta bile zemini korur.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s